Огляд шкільних меблів та правила її вибору
Коли мова заходить про шкільних меблів, в першу чергу ми маємо на увазі парти (окремі столи і стільці чи комплекти). Звичайно, в класі також є дошка, шафи, тумби і інша необхідна меблі. Але саме за партою ваша дитина буде проводити основну частину навчального часу, а тому є певні правила вибору таких меблів.
Правила вибору шкільних меблів
Під час уроку, коли дитина змушена зберігати робочу позу за столом, організм відчуває статичне навантаження. Якщо меблі сконструйована або підібрана неправильно, це навантаження різко зростає. З-за неприродного положення тіла учня виникають умови для розвитку сколіозу та інших порушень постави), короткозорості та інших проблем.
Підбираємо розмір меблів
Розмір столу і стільців – першочерговий пункт при виборі шкільних меблів. Якщо стіл буде занадто низьким, дитина почне сутулитися, якщо занадто високий – плечі будуть постійно підняті, що призведе до перенапруження м'язів спини і шиї. Тому потрібно враховувати, на яку вікову категорію розрахований клас.
Оптимальним варіантом буде покупка меблів з регульованою висотою. Вона дозволяє використовувати аудиторію як самим молодшим класам, так і старшокласникам, необхідно тільки відрегулювати висоту парти. Це також дає можливість змінити висоту столу для кожного учня окремо в рамках одного класу (адже, як правило, у колективі завжди є рослий дитина або, навпаки, низенький).
Зручні столи та стільці для дітей
Рівна постава не означає, що спинка стільця повинна бути прямою. Така шкільна меблі незручна й сприяє перенапрузі спини. Кращий варіант – анатомічний прогин в спинці і невеликий ухил.
Розмір парти повинен бути достатнім, щоб покласти лікті, і вистачило місця на зошит і книжку, але при цьому не розвалюватися на столі. Класи для молодших учнів можуть бути укомплектовані антисколиозными столами (невеликий нахил стільниці і виїмки з боку дитини, що не дає ліктям звисати, спина залишається прямою).
Правила вибору кольору шкільних меблів
Колір впливає на зорові функції, працездатність, уважність і ефективність. Світла шкільні меблі збільшує освітленість приміщення на 20% в порівнянні з чорними і темно-коричневими квітами столів і стільців (при рівних умовах: час доби, орієнтація вікон і колір стін). Не можна вибирати меблі білого кольору або з глянцевою поверхнею, вона сильно підвищує яскравість, що негативно впливає на зір.
Безпека
Оскільки діти рухливі, можуть почати гру навіть у класі, меблі повинна бути безпечною: кути столів і стільців закруглені, а кути металевого каркаса закриватися заглушками. Міцність парт також повинна бути високою, щоб витримати вагу дитини, якщо школяреві раптом захочеться сісти на стіл (що, як правило, трапляється).
І ще одне важливе правило вибору: меблі повинна виготовлятися з екологічно чистих матеріалів і оброблятися такими ж безпечними лакофарбовими складами.